Menüü

Meie lugu

Vanalinna Hotellis toimetame meie – mitu generatsiooni Ilmjärvesid. Minu ettevõtlike vanemate Kaie ja Antsu poolt 29 aastat tagasi loodud majutuskohas, mis algselt kandis nime Vanalinnna Võõrastemaja, asusid alguses ka pagariäri ja restoran. Restoran sulges oma uksed 2008. aastal, samas sai tuule tiibadesse Vanalinna pagariäri, mis laienes ja sai juurde kohviku ruumi. Pereäris lööb kaasa mitu generatsiooni. Teeme kõike südamega. Jagame külalislahkust, loome oma külaliste jaoks meeldejäävaid elamusi. 2024. aastal tähistame oma 30. tegutsemisaastat.

Hotell ja pagariäri asuvad ajaloolisel Kuressaare südalinna kinnistul Kauba tänav 8. Hoone ja tänava rikkalik ajalugu ning põnevalt hoogne kuurordielu 20. sajandi algusel on inspireerinud meid nii interjööri kujundamisel kui elamuste loomisel Vanalinna hotelli.

Põnevaid fakte meie hotellist, kuhu oled lahkelt oodatud.

  • Meie maja leiab juba 1762. a Kuressaare linnaplaanidelt.
  • 1786. aastal kuulus antud kinnistu  õllepruulijale Carl Johan Westrehnile.
  • 1865. aastal sai omanikuks Theodor Lange, tulekindlustus seltsi agent, kellele kuulus ka esimene laevasõiduagentuur Osilia.
  • 1872. aastal ostis Theodor Lange Arensburgis F.R. Eupeli raamatukaupluse. Raamatukauplus tegutses kuni omaniku Theodor Lange surmani 1909. aastani, mil aastal kinnistu omanikuks  sai tema  poeg Viktor.
  • 1911. aastal ehitatati kõrvalhoone ümber ühekordseks juugendstiilis fassaadiga kivist kaupluse hooneks, mille fassaadi ehivad rikkalikud raiddetailid. Juugendstiilis kapiteelid on väga meisterlikult töödeldud ja omapäraste vormidega. 
  • 1919. aastal ehitati krundile kivist magasini hoone koos aidaga.

  • Viktor Lange (1867-1945) oli 1905-39 aastatel Hollandi asekonsul, raamatukaupmees, postkaartide kirjastaja ja kindlustusettevõtja Kuressaares, kes annetas linnale 5000-köitelise raamatukogu.
  • 1925. aastal alustas Kauba tn 8 tegevust ka Saaremaa kaupmeeste OÜ Stabil, mis lõpetas tegevuse 1936.a. Kohe pärast seda jätkas samades ruumides tööd Kuressaare kaupmeeste AS Kaubaladu.
  • 1994. aastal avasime renoveeritud ajaloolises hoones Vanalinna Võõrastemaja, restorani ja pagariäri. Restoran lõpetas oma tegevuse 2008. aastal, samas pagariäri laienes. Hõrkude lõhnade peale ärkavad tänasel päeval kõik hotelli külalised, et suunduda kodusesse kohvikusse nautima värsket kohvi, tervislikke Sume smuutisid või hetk tagasi ahjust välja tulnud pagaritooteid.

Ootame Sindki külla!
Millal tuled? 🙂

Kadi Hiie
Tegevjuht
Vanalinna Hotell

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid LISAINFO. NÕUSTUN